IX EDYCJA MIĘDZYNARODOWEGO KONKURSU HISTORYCZNEGO – „POLSKA – SZWECJA, MIĘDZY RYWALIZACJĄ I WSPÓŁPRACĄ”

Właśnie wystartowała IX Edycja Międzynarodowego Konkursu Wiedzy Historycznej
„Polska-Szwecja, między rywalizacją i współpracą”.

Międzynarodowy Konkurs „Polska – Szwecja między rywalizacją współpracą” dedykowany jest uczniom szkół średnich z Polski, Litwy i Szwecji.

Organizatorem Międzynarodowego Konkursu „Polska-Szwecja między rywalizacją i współpracą” jest Fundacja na rzecz edukacji i kultury im. Anny Wazówny, Oddział PTTK w Golubiu-Dobrzyniu im. Zygmunta Kwiatkowskiego, Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, Dobrzyńskie Towarzystwo Naukowe, Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Toruniu .

Współorganizatorzy: Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, Uniwersytet Warmińsko Mazurski w Olsztynie, Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie,
Akademia Nauk Stosowanych im Hipolita Cegielskiego w Gnieźnie, Akademia Nauk Stosowanych we Włocławku Bydgoska Szkoła Wyższa i Towarzystwo Polsko- Szwedzkie.

Honorowy patronat nad Konkursem sprawuje Ambasada Królestwa Szwecji w Warszawie.

Konkurs przeprowadza Międzynarodowa Komisja Konkursowa powołana przez Prezesa Oddziału PTTK w Golubiu-Dobrzyniu im. Zygmunta Kwiatkowskiego z siedzibą w Golubiu-Dobrzyniu ul. PTTK 13, powołane zostaną również podkomisje do wyłonienia najlepszych prac z Litwy i Szwecji.

Informacje dotyczące organizacji, przebiegu i wyników Konkursu będą przekazywane przez stronę internetową Organizatora: www.zamekgolub.pl
oraz telefonicznie pod numerem: 56 683 24 55 kom. 609 388 510 .

Prace ze szkół spoza Polski mogą być przygotowane w języku polskim, lub angielskim.

Etapy Konkursu

Etap szkolny przeprowadzany jest przez szkolną komisję konkursową powołaną przez dyrektora szkoły.

  • Uczestnik Konkursu lub zespół przygotowuje samodzielnie lub pod kierunkiem nauczyciela (opiekuna naukowego) pracę.
    Pracę przedkłada szkolnej komisji (w zależności od wybranej kategorii odpowiednio w formie papierowej i zapisu elektronicznego na płycie CD, pendrive w formacie RTF lub na płycie DVD , pendrive).
  • Komisja szkolna rekomenduje 5 najlepszych prac w kategorii praca pisemna, 3 w kategorii praca multimedialna i 3 prace plastyczne. Decyzja szkolnej komisji jest ostateczna.
  • Komisja szkolna przesyła prace i wyniki do komisji ogólnopolskiej na adres: Oddział PTTK w Golubiu-Dobrzyniu ul. PTTK 13; 87-400 Golub-Dobrzyń, Polska .
  • Dopuszcza się jednoetapowość dla prac spoza Polski. W takim przypadku uczestnicy wysyłają swoje prace bezpośrednio na adres organizatora:
    Oddział PTTK w Golubiu-Dobrzyniu ul. PTTK 13; 87-400 Golub-Dobrzyń, Polska.
  • Rozstrzygnięcie komisji ogólnopolskiej jest ostateczne.

Prace należy przesyłać do 18.03.2025 r . Decyduje data stempla pocztowego.​

Lista laureatów i finalistów zostanie ogłoszona 05.04.2025 r.

Uroczysta gala wręczenia indeksów i nagród rzeczowych odbędzie się w dniu 25 .04.2025 r. na Zamku Golubskim.

Do każdej z nadesłanych prac należy dołączyć kartę zgłoszeniową. 
Dokumenty do pobrania: