5 kwietnia odbyła się III edycja Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego "Polska - Szwecja między rywalizacją i współpracą".

Oddział PTTK im. Zygmunta Kwiatkowskiego wraz ze szkołami wyższymi: UMK w Toruniu, UKW w Bydgoszczy, UKSW w Warszawie, UWM w Olsztynie, WSD w Grudziądzu zorganizował trzecią edycję Ogólnopolskiego Konkursu "Polska-Szwecja, między rywalizacją i współpracą".

Uroczysta gala podsumowująca konkurs, wręczenie indeksów i nagród, odbyła się 5 kwietnia 2019 r. na Zamku Golubskim.

Zdjęcia z poprzedniej edycji można zobaczyć tutaj.

Do pobrania:

- regulamin konkursu,

- karta zgłoszenia uczestnictwa.

Wyniki w kategorii prac pisemnych:

I miejsce - Michał Wieczorek z II LO im. Marii Konopnickiej w Inowrocławiu
za pracę „Zygmunt III Waza na tronie polskim” - opiekun Waldemar Wąśniewski

II miejsce - Kamil Szałecki z I LO im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu
za pracę „Relacje między władzą ustawodawczą i wykonawczą w ustroju Królestwa Szwecji” - opiekun Sławomir Drelich

III miejsce - Michał Pomiankiewicz z Zespołu Szkół nr 1 im. Anny Wazówny w Golubiu Dobrzyniu
za pracę „Zygmunt III Waza na tronie polskim” opiekun - Beata Kowalska i Marek Beyger

IV miejsce - Aleksandra Kruszyńska z I LO im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu
za pracę „Zygmunt III Waza na tronie polskim” - opiekun Łukasz Wróbel

V miejsce - Dominik Zwierzykowski z I LO im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu
za pracę „Zygmunt III Waza na tronie polskim” - opiekun Łukasz Wróbel

VI miejsce - Aleksander Krzyżanowski z Zespołu Szkół UMK Gimnazjum i Liceum Akademickiego w Toruniu
za pracę „Raoul Wallenberg - sprawiedliwy wśród narodów świata” - opiekun Arkadiusz Kierys

VII miejsce - Radosław Ptaszek z I LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jana Długosza w Nowym Sączu
za pracę „Zygmunt III Waza na tronie polskim” opiekun Jacek Tomasik

VIII miejsce - Jakub Balmowski z I LO im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu
za pracę „Rozwój Szwedzkiego państwa dobrobytu w XX wieku” opiekun – Sławomir Drelich

IX miejsce - Paweł Daroszewski z I LO im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu
za pracę „Rozwój Szwedzkiego państwa dobrobytu w XX wieku” opiekun Elżbieta Ratańska

X miejsce – Jakub Kamiński z Zespołu Szkół nr 1 im. Anny Wazówny w Golubiu Dobrzyniu
za pracę „Rozwój Szwedzkiego państwa dobrobytu w XX wieku” opiekun Monika Kwidzyńska i Marek Beyger

XI miejsce – Marta Kerber z II LO im. Króla Jana III Sobieskiego w Grudziądzu
za pracę „Dynastia Bernadotte na tronie szwedzkim w 200 rocznicę panowania” opiekun Grażyna Otręba

XII miejsce – Dominika Becmer z Zespołu Szkół nr 1 im. Anny Wazówny w Golubiu Dobrzyniu
za pracę „Zygmunt III Waza na tronie polskim” opiekun Justyna Radzimińska i Monika Kwidzyńska

XIII miejsce - Marcel Belguaoui z Zespołu Szkół Przemysłu Spożywczego i VIII LO w Toruniu
za pracę „Zygmunt III Waza na tronie polskim” opiekun Krzysztof Bartoszynski

XIV miejsce – Julia Krok z I LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jana Długosza w Nowym Sączu
za pracę „Stosunki polsko-szwedzkie podczas II wojny światowej” opiekun Jacek Tomasik

XV miejsce – Bartosz Grabowski z Zespołu Szkół nr 1 im. Anny Wazówny w Golubiu Dobrzyniu
za pracę „Rozwój Szwedzkiego państwa dobrobytu w XX wieku” opiekun Marek Beyger i Justyna Radzimińska

XVI miejsce – Izabela Pizewska z Zespołu Szkół nr 2 w Golubiu Dobrzyniu
za pracę „Zygmunt III Waza na tronie polskim” opiekun Szymon Wiśniewski

Wyniki w kategorii prac multimedialnych:

I miejsce „Od dziś historia Wazów będzie wam znana”

Marcin Chmielewski, Bartosz Zdunowski, Aleksandra Dunajska, Katarzyna Górecka, opiekun: Joanna Lewandowska - Zespół Szkół NR 1 im ks. Czesława Lissowskiego w Rypinie

II miejsce „Zygmunt III Waza na tronie polskim”

Marceli Borkowicz, Albert Guzowski, Bartosz Laskowski, Michał Lenartowicz, Bartosz Owsianikow, opiekunowie: Marek Beyger, Justyna Radzimińska - Zespól Szkół nr 1 im. Anny Wazówny w Golubiu-Dobrzyniu

II miejsce ex aequo „Zygmunt III Waza na tronie polskim”

Izabela Zając, opiekun: Agnieszka Sławińska - Prywatne LO Sióstr Niepokalanek im. Matki Bożej Częstochowskiej w Szymanowie

III miejsce „Zygmunt III Waza na tronie polskim”

Mateusz Łopaciński, opiekun: Waldemar Wąśniewski - II LO im. Marii Konopnickiej w Inowrocławiu

III miejsce ex aequo „Zygmunt III Waza na tronie polskim”

Agnė Knitaitė, opiekun: Rūta Paulikienė - Gimnazjum im. Stanisława Narutowicza w Olsiadach Litwa.

Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali tytuły finalistów III Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Historycznej "Polska-Szwecja miedzy rywalizacją i współpracą.

Dyplomy dla uczestników i opiekunów prześlemy do szkół.

Zapraszamy do wzięcia udziału w przyszłym roku.  

KONTAKT I REZERWACJA

Zamek Golubski - Oddział PTTK im. Zygmunta Kwiatkowskiego

87-400 Golub-Dobrzyń, ul. PTTK 13

NIP 878-000-41-81

Nr konta bankowego: 09 1020 5024 0000 1502 0007 6919

Kontakt i rezerwacje:

Tel. 56 683 24 55
Tel. kom. 609 388 510
E-mail: zamek@zamekgolub.pl

Restauracja:

Tel. 691 952 433
E-mail: restauracja@zamekgolub.pl



REZERWUJ ONLINE

FORMULARZ KONTAKTOWY: